Seo Nedir?

Denizli Web Tasarım

Seo Nedir?

17 Nisan 2018 Denizli Seo Hizmeti Denizli Seo Kursu Seo Hizmeti Seo Kursu 0
denizli-seo-hizmeti

Seo Nedir?

İngilizce açılımı Search Engine Optimization olan dilimize çevrilmiş hali de Arama Motoru Optimizasyonu olan S.E.O internet sitenizi Google gibi arama motorlarını kullanarak arama yapan kullanıcılara üst sıralarda göstermek ve sitemize ziyaretçi çekmek için yapılan çalışmaların tamamına verilen isimdir.

İstatistiklere göre Google üzerinde arama yapan kullanıcıların %90’ı yaptıkları arama sonrasında ilk sayfada karşılarına çıkan internet sitelerini ziyaret etmektedir. Sadece geriye kalan %10’luk kesim diğer arama sonuçlarını incelemektedir. Elimizdeki ürünü ilgili kişilere tanıtabilmek ve pazarlayabilmek için arama motorlarında üst sıralarda çıkmak; pazarlanmak istenen ya da tanıtımı yapılan ürünle, o ürünün alıcısı arasındaki ilişki açısından çok önemlidir.

Bunu örnekleyecek olursak, internet üzerinden saat satışı yapan bir mağazamız olsun, Google üzerinde arama yapan kullanıcıların saat ve saat ile ilgili arama yaptıklarında bizim internet sitemizi ilk sayfada görüp sitemizi ziyaret etmelerinin kattığı değer ile, maliyet harcayarak reklam verilen mecralardan sitemizi ziyaret eden kullanıcıların kattığı değerden daha fazladır. Buna göre elimizdeki ilgili ürünü ilgili alıcıya ulaştıracak ve satış potansiyelimizi rakiplerimizin üzerine taşıyacak en etkili ve uzun vadede kalıcı en iyi yol arama motoru optimizasyonudur..

Sizde Denizli Seo Hizmetlerimiz ve Kurslarımızdan yararlanmak için iletişime Geçiniz.

İletişim: 0(537)954 3707

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara